utorok , 29 novembra 2022
Home / Radíme / Psychológia / Keď sú ženy v kríze

Keď sú ženy v kríze

Keď sú ženy  v kríze, nech ide o akékoľvek druhy krízy, hľadajú pomoc. No nie vždy vedia, kam sa môžu obrátiť. Máme krízové centrá, spolky, organizácie, poradne. Ruku na srdce, keby vám kamarátka povedala, že čaká bábätko a nevie, čo ďalej a ako sa oň dokáže postarať, vedeli by ste jej pomôcť?

Ak aj nie vy samy, tak sú tu, na Slovensku dve úžasné poradne a organizácie, ktoré by jej pomohli so všetkým, s čím by bolo treba. Už aj strata dôvodu na strach a pocit, že je tu nejaký pilier, ktorý jej nielen pomôže, ale ju aj bude sprevádzať, bude pre ňu ako zdolanie najvyšších vrchov sveta.

Tak si poďme čo – to o 2 týchto poradniach, neziskových organizáciách povedať a vyvrátiť slová o tom, že žene po nečakanom otehotnení či ocitnutí sa doslova na dlažbe nie je možné pomôcť inak, než ju nechať samu.

Poradňa ALEXIS n.o

Projekt poradne Alexis vznikol v roku 2009 ako projekt Fóra života za účelom pomôcť ženám, ktoré otehotneli a ocitli sa v kríze. Či už finančnej, alebo duševnej. Projekt tejto organizácie je na Slovensku jediný svojho druhu. Poskytuje pomoc a podporu ženám, ktoré nielen nečakane otehotneli, ale povedzme aj ženám po tom, čo bábätko potratili. Možno si to nevieme všetky reálne predstaviť, ale aj žena po strate bábätka potrebuje pomoc, ktorá sa jej nie vždy dostane od najbližšieho okolia.

Pomoc poskytujú bezplatne, diskrétne a s pomocou odborníkov z rôznych sfér.

Kontakt: Facebook/Poradňa Alexis

Centrum konkrétnej pomoci FEMINA

Ide o centrum poskytujúce aj materiálnu pomoc ženám, matkám, ktoré sa ocitli v kríze, napríklad po rozvode, ovdovení alebo boli obeťou domáceho násilia. Keďže práve tieto ženy veľakrát končia v krízových centrách, centrum FEMINA sa snaží pomôcť aj v ich domácom prostredí. Potravinami, oblečením, finančne či im pomáhajú nájsť bývanie. Po vypočutí si problému daných žien ľudia z Feminy pomôžu tejto žene zorientovať sa po ťažkom období, aby spolu prišli na riešenie a vzápätí adekvátne pomohli. Ide o materiálnu aj psychickú podporu a pomoc.

Aj v tomto prípade ide o pomoc bezplatnú a ak je nutné, tiež anonymnú. Poradne majú v Leviciach, Snine a v Prešove, ale pomáhajú ženám a rodinám na celom Slovensku. Aj oni majú k dispozícii odborníkov z rôznych sfér.

Kontakt: Facebook/Centrum konkrétnej pomoci Femina

zdroj: Facebook (Poradňa Alexis, Centrum konkrétnej pomoci Femina)

Komentáre

komentáre