utorok , 29 novembra 2022
Home / Dieťa / Aktivity / Kamarátkine deti sú ako moje vlastné

Kamarátkine deti sú ako moje vlastné

Ono to pri niektorých platí na 100 %. Napríklad u mňa. Moje kamarátky majú deti, ktoré považujem akoby za moje vlastné.

A podľa toho k nim pristupujem a podľa toho ich aj ľúbim.

Od narodenia

Som síce kamarátka ich maminiek, ale zároveň ich vlastná a nestáva sa, že by som ich brala ako len „deti tej kamošky“.  Myslím si, že to má značný vplyv na to, ako sa ku mne dotyčné deťúrence správajú a aký máme medzi sebou vzťah.

Sledujem to na sebe, aj na tých deťoch. Keď je nablízku mama, je pre mňa autoritou a podľa toho sa k nej správam a tie deti to vnímajú ako samozrejmosť. Keď na čo i len chvíľku odskočí, som schopná zodpovednosť a starostlivosť prebrať ja. A tak je to v poriadku. Aspoň pre mňa.

Nikdy som nemala problém prebaliť, nakŕmiť, uspať…Že to môže byť pre niekoho problém alebo niečo divné, je vecou iných, nie mojou.

Áno, aj ja sledujem a dávam pozor, ako sa pri kamarátkinej dcérke správam a čo hovorím. Snažím sa o to, aby videla vo mne oporu do budúcna, prístav, v ktorom má všetko, čo potrebuje, ak náhodou nemá nablízku svoju maminku, alebo kohokoľvek z rodiny. Pretože jej vlastná mama je pre mňa ako vlastná sestra.

Neberiem deti svojich kamošiek ako cudzie. Beriem a mám ich rada ako svoje vlastné. A tak to beriem ako čosi , čo je v poriadku.

Pre deti mojich kamarátiek nechcem byť len “tou tetou”. Ale niekým, na koho sa môžu spoľahnúť a pri kom sa budú cítiť fajn, bezpečne a spokojne. Zahrám sa s nimi, vypočujem si ich, venujem im svoj čas. Chcem aby som bola pre ne niekým, pri kom cítia pokoj. S kým sa nielen zabavia, ale pri ktorom cítia, že sú ľúbené. Pretože si myslím, že čím viac ľudí , ktorí ho ľúbia, dieťa okolo seba má, tým je dieťa spokojnejšie a pokojnejšie.

Deti mojich kamarátiek sú prosto pre mňa ako moje vlastné.

foto: Pixabay

Komentáre

komentáre