štvrtok , 24 júna 2021
Home / Novinky / Island chystá zmeny. Aký dopad to bude mať na naše deti?

Island chystá zmeny. Aký dopad to bude mať na naše deti?

Niečo, o čom mnohí snívali dlhé desaťročia, sa možno čoskoro stane skutočnosťou. Aspoň na Islande.

Vláda na Islande sa totiž rozhodla, že začne na zamestnávateľov dohliadať vo veci rovnocennej mzdy pre zamestnancov bez ohľadu na pohlavie, či národnosť. Naoko nevinná informácia a plán má v sebe dosť podstatný odkaz pre ostatné kultúry, najmä ohľadom budúcich generácií.

Island chystá svetové prvenstvo
Island chystá svetové prvenstvo

Realita nie je nikde ružová

Nie je žiadnym tajomstvom, že čo sa týka platového ohodnotenia, svet je stále niekde na pomedzí. Nedávno sme tu mali Medzinárodný deň žien a práve v tomto období téma rovnocenného vyplácania miezd za rovnako odvedenú prácu vyšla na svetlo sveta ešte urgentnejšie a jasnejšie.

Aký to bude mať dopad na ďalšie generácie, teda na naše deti?

Vždy sa vraví, že ak sa má stať nejaká pozitívna zmena, musí niekto začať. Ak aj naozaj Island schváli tento návrh, je dosť možné, že sa inšpirujú aj iné krajiny a teda naše deti budú žiť v dobe, kedy sa niečo také, ako diskriminácia na základe pohlavia, či národnosti, nebude riešiť. Určite nie v pracovnej sfére.

Diskriminácia na základe pohlavia a národnosti je stále aktuálnou témou
Diskriminácia na základe pohlavia a národnosti je stále aktuálnou témou

A to je niečo, čo im môže len a len pomôcť a nakopne ich to k pozitívnemu zaktivizovaniu síl v živote. Nebudú frustrované. O to v živote v  mnohých prípadoch v sfére kariéry ide. Práve frustrácia a deprivácia vedú ku komplikovanejšej budúcností detí. Týmto by sa aspoň trošku zmiernila neistota.

Budúcnosť? Možno mierne iná, ale stále nejasná

Samozrejme, že zmeny nastanú. A je reálne, že najmä tie pozitívne. Veď kto by už len nebol rád, ktorý rodič by nemal väčší pokoj na duši, keby žil s vedomím, že jeho dieťa, kamkoľvek pôjde, nebude musieť pracovať mnohonásobne viac, než jeho kolegovia, ak je to dieťa dievčaťom, alebo inej národnosti, ako sú kolegovia v štáte, v ktorom pracuje? Deti okrem toho naberú väčšie sebavedomie, nebudú mať pocit, že nech sa snažia, ako chcú,  že to nemá to zmysel.

Tak si držme palce, a dúfajme, že návrh prejde a my budeme môcť dúfať v lepšiu budúcnosť pre naše ratolesti. Aspoň trošku.

zdroj: pixabay

Komentáre

komentáre