streda , 20 októbra 2021
Home / Radíme / Psychológia / Intuícia. Pocity, ktoré majú pre vás odkaz

Intuícia. Pocity, ktoré majú pre vás odkaz

Už ste si niekedy povedali: „Mám taký divný pocit…Toto by som asi nemala robiť…“

„Idem do toho, cítim to v kostiach… Bude to dobré!“

„Ja som to vedela! Prečo som to tak neurobila?“

Za všetko môže náš šiesty zmysel, naša intuícia. Je to akási schopnosť, ktorá dokáže vyjadriť odhad alebo druh rozhodovania sa. Čiže pocit, pri ktorom ako keby neuvažujeme, ale len tušíme. A preto veľakrát možno ani nevieme úplne presne odôvodniť, prečo sa tak rozhodujeme v danej chvíli.

Máte dilemu? Čo vám hovorí intuícia?

Veľakrát rozoberáme s rodinou alebo s priateľmi problém, získavame ďalší názor, pohľad na vec… Čím viac názorov, tým je ťažšie sa rozhodnúť pre to, čo by bolo najlepšie pre nás samých. Čo aj z tohto vyplýva? Stačí, keď sa zamyslíte a budete vedieť. A teda, že vy samy sa rozhodujete. Nie druhí za vás. Nenechávajte sa ovplyvňovať názormi iných ľudí, lebo prekričia váš vnútorný pocit, váš vnútorný hlas. Mali by ste brať ohľad na svoje pocity, čo vám hovoria, čo vám hovorí vaše telo, ktoré akoby dopredu vie, čo je správne. Len sa ho treba naučiť počúvať. Je preto potrebné a dôležité nájsť v sebe vlastnú intuíciu, naučiť sa ju počúvať a začať ju využívať. Lebo ako sa hovorí, intuícia je pôvodná múdrosť a všetko ostatné sa dá naučiť.

Vždy, pri akejkoľvek dileme, ste aj tak naklonení k jednej možnosti viac, hoci stále váhate nad dvomi. Ale to, čo vám napadne prvé, ako keby z čista jasna, bez námahy a dlhého uvažovania, je to, pre čo sa v konečnom dôsledku nakoniec rozhodnete.

Váš čas je obmedzený, tak ním neplytvajte tak, že budete žiť život niekoho iného. Nenechajte sa vlákať do pasce dogmy – teda žiť na základe výsledkov myslenia iných ľudí. Nedovoľte, aby hluk cudzích názorov utopil váš vlastný vnútorný hlas. A čo je najdôležitejšie, majte odvahu ísť za svojim vlastným srdcom a intuíciou. Tie už akosi samé vedia, čím sa naozaj chcete stať. Všetko ostatné je druhoradé. Svete Jobs

Aj intuícia má svoje príznaky

Máte zlú predtuchu? A potom sa niečo stane… Máte pocit, že niečo nie je v poriadku?

Vaša predstavivosť vám ponúka presne to, čo vám ako prvé príde na rozum.  Ak budete pozorne načúvať, budete sa cítiť nielen lepšie, ale každý deň môže byť pre vás už len pozitívnou výzvou, pre nové a správne rozhodnutia. Obavy, stres a strach zaženiete do kúta a prevalcujete ich harmóniou vo svojom vnútri.

V praxi to znamená, že intuícia sa prejaví príjemným pocitom a spokojnosťou na duši, ak ide o nejakú pozitívnu situáciu. Človek sa cíti vyrovnaný, možno aj radostný a vnútorne pokojný. Ak sa však vyskytnete v situácii, ktorá je negatívna, vaša intuícia vám zašle príznaky ako strach, búšenie srdca, nervozitu. Silnejšími prejavmi môže byť dokonca bolesť brucha alebo chvenie.

Vždy (ak nie ste teda chorí) sa treba venovať týmto pocitom. Čo asi značia? Dajú sa priradiť k situácii, ktorú práve prežívate? Určite by ste ich nemali brať na ľahkú váhu, ale prijať ich ako predtuchu, že sa môže niečo udiať.

foto: pixabay.com

Komentáre

komentáre