nedeľa , 9 mája 2021
Home / Rodina / Drevené prepravky a debničky drevko

Drevené prepravky a debničky drevko

Máte v dielni hrozný neporiadok? Potrebujete nejaké šikovné miesto, kam uložiť poťahy na záhradný nábytok? Čakáte veľkú úrodu jabĺk a hodili by sa vám nejaké tie drevené prepravky? Potom vám predstavíme internetový obchod drevko.sk.

Všetky drevené debny, prepravky a debničky z ich ponuky sú vyrobené vo vlastnej stolárskej dielni z dohladka spracovaného a starostlivo vysušeného smrekového dreva. V základnom prevedení sú drevené debničky a prepravky vždy bez povrchovej úpravy, takže majú pôvodnú farbu smrekového dreva.

Za príplatok je ale možné prepravky aj debničky vybaviť povrchovou úpravou podľa vlastného výberu. Veľké drevené truhlice a bedničky sú v rôznych veľkostiach, do tých väčších môžete bez problémov uložiť napr. poťahy na záhradný nábytok, skladacie stoličky alebo napríklad tenisové rakety, loptu a iné športové potreby. Do malých debničiek a prepraviek môžete uložiť napríklad jablká a iné ovocie alebo rôzne kutilské pomôcky a náradie.

Debničky zo smrekového dreva na potraviny + údržba

Debničky z dreva sú naozaj príjemné a pekné na pohľad, ale musíte sa o ne starať. V lete ich vydrhnite vo vode s prídavkom modrej skalice, hypermangánu, sódy alebo octu, čo zabráni v rozvoji plesní, a nechajte na slniečku dôkladne vyschnúť.

Na skladovanie úrody nie je vhodné používať drevené prepravky s náterom, ktorého zloženie nepoznáte. Pokiaľ si ich chcete sami natrieť či namoriť, je potrebné zvoliť farbu vhodnú pre styk s potravinami. Drevené debničky môžu pri dobrom zaobchádzaní aj bez náteru vydržať veky.

Ako skrášliť drevenú debničku alebo prepravku? Drevenou vlnou!

Drevená vlna je úplne dokonalá. Drevená ozdobná vlna je ideálna do darčekových krabičiek, debničiek i prepraviek, ale aj ako iná dekorácia (napríklad do nádoby s vínom). Drevko ho predáva ako čisto prírodný produkt bez použitia akejkoľvek chémie.

zdroj/foto: drevko.sk/Pixabay

Komentáre

komentáre