nedeľa , 25 októbra 2020
Home / Zaujímavosti / Krása a móda / Čoraz viac žien volí laserovú epiláciu: Je presná a účinná

Čoraz viac žien volí laserovú epiláciu: Je presná a účinná

Ak ste spokojné s holením každých pár dní, pravdepodobne nad laserovou epiláciou neuvažujete. Na druhú stranu, raz vám možno dôjde trpezlivosť a poviete si, že sa istých chĺpkov chcete zbaviť raz a navždy.

Doba tomuto prístupu praje.

Dlhodobé riešenie

Niekto uvádza, že laser ponúka dokonca trvalé riešenie, ale lepšie je predsa len použiť termín dlhodobý. Dlhodobý neznamená len pár týždňov ako napríklad pri vosku, ale naozaj dlhodobý – každý s korienkom zničený chĺpok už totiž nikdy nevyrastie. Najlepšie sa uistíte tak, že podstúpite viac procedúr – v tom prípade už nebudete ďalej zarastať.

Účinná technológia

Laserová epilácia je precízna a rýchla. Hodí sa preto aj na väčšie plochy tela, napríklad nohy. Chĺpky zasiahne bez problémov, pretože laserový lúč ničí pigment chĺpkov pod povrchom pokožky. Jediná metóda, ktorú možno považovať za rovnako efektívnu je elektrická ihla, ošetrenie s ňou však trvá podstatne dlhšie.

Bez odpadu

Laser je ekologická technológia – nepotrebuje žiadne náplne, žiletky, depilačné a ošetrovacie krémy, strojčeky a iné predmety, ktoré po jednorazovom použití plnia smetiská.

Ekonomický dopad

Na prvý pohľad je laserová epilácia drahšia, čo môžete považovať za nevýhodu. Ale – drahšie je toto ošetrenie iba s ošetreniami, ktoré neposkytujú dlhodobé (alebo trvalé) výsledky. Čiže akonáhle absolvujete predpísaný počet ošetrení laserom, už sa do salónu nevraciate s rovnakým miestom tela. Jednoducho bude hladké a nezarastajúce. Pri klasickom holení alebo depilácii možno míňate menšie sumy, ale robíte tak celý život a v častých intervaloch.

Bez chémie a bez bolesti

Chemické alebo mechanické odstraňovanie chĺpkov vedie často k podráždenej alebo dokonca poranenej pokožke. Môžete si neopatrnosťou spôsobovať malé ranky, prípadne drobné zápaly. A investovať tým pádom viac do kozmetiky. Dnešné lasery sú veľmi šetrné a bezbolestné (v minulosti to tak nie vždy bolo, ale technológia sa rokmi zlepšila). Ak sa obávate popálenín – tak dnešné prístroje vás už nemôžu ani popáliť, určite nie v rukách odborného personálu.

Pri keratóze alebo vrastených chĺpkoch

Niekedy chĺpky spôsobujú človeku aj iné než len estetické problémy. Napríklad keratóza (tmavé mastné bodky s nečistotami a odumretou kožou) strpčuje život veľa ľuďom. Laserová epilácia vám pri nej môže pomôcť. Alebo vám podá pomocnú ruku pri zarastajúcich, ktoré občas vrastajú naspäť do kože (napríklad po neodbornom holení a pod.).

zdroj: https://hairless.sk/sk/

Komentáre

komentáre