utorok , 5 júla 2022
Home / Zaujímavosti / Tipy a triky / Chcete si zaobstarať bazén? Toto by ste o bazénoch mali vedieť

Chcete si zaobstarať bazén? Toto by ste o bazénoch mali vedieť

Mnohí túžia po vlastnom bazéne, v ktorom sa počas horúcich letných dní môžu osviežiť. Veď, čo môže byť lepšie, ako vliezť spolu s rodinou a priateľmi do chladnej vody s drinkom v ruke a po náročnom dni v práci zrelaxovať?

O bazén, ako aj vodu sa však musíte patrične starať.

Akú filtráciu zvoliť?

Môžete si vyberať hneď z 2 variant. Pre menšie bazény sa hodí kartušová filtrácia. Do tých väčších by ste si ale mali zakúpiť filtráciu pieskovú. Hoci ide o niečo drahšiu investíciu, v konečnom dôsledku sa jej kúpa vyplatí. Dokáže totiž pracovať spoľahlivo a odfiltrovať všetky nečistoty. Kvalitná filtrácia vám vydrží niekoľko rokov. Jediné, čo musíte urobiť, je pravidelne ju preplachovať a vymieňať piesok, ktorý sa v nej nachádza.

Bazén musíte zastrešiť

Poobzerať by ste sa mali po kvalitnej plachte, ktorou môžete bazén počas nocí a v daždivých dňoch zakryť. Vyskúšať môžete aj plachtu solárnu, ktorá vám poslúži hneď dvojnásobne. Na zakrytie bazéna a prenikanie hrejivých slnečných lúčov do vody.

Pravidelné čistenie

Starosti s pravidelným čistením si viac robiť nemusíte. Problém za vás poľahky vyrieši robotický bazénový vysávač. V ponukách nájdete rozličné typy, ktoré sa hodia na bazény rôznych tvarov. Bazénový vysávač pracuje pod hladinou a vyčistí za vás nielen dno, ale aj steny bazéna. Všetko rýchlo a efektívne.

Zabudnúť by ste nemali ani chémiu. Mnohí využívajú chémiu založenú na báze chlóru, ktorá pri styku s nečistotami vylučuje aktívny kyslík a bazén vydezinfikuje. Tí, ktorí majú s chlórovanou vodou problém, si môžu vyberať z ponuky bezchlórových prostriedkov.

Spríjemnite si leto s ďalšími pomocníkmi do domácnosti. S robotickým čističom okien sa vaše okná budú lesknúť čistotou. Ani vysávanie vám už nemusí zasahovať do vášho voľného času – s robotickým vysávačom si totiž môžete pokojne vychutnať chvíle relaxu a pohody.

zdroj info: TopRobot

zdroj obrázkov: Pixabay

Komentáre

komentáre