štvrtok , 19 mája 2022
Home / Dieťa / Batoľa / Cestujeme s deťmi

Cestujeme s deťmi

Chystáte sa na dovolenku alebo na výlet a čaká vás dlhšie cestovanie s dieťaťom? To, akým spôsobom sa najlepšie dopravíte na vašu dovolenku, je na vašom zvážení. Musíte sa rozhodnúť podľa daných okolností. Či už ide o auto, vlak alebo lietadlo, v každom prípade sa treba na cestovanie pripraviť, aby sa ten začiatok dovolenky strávený cestovaním nepremenil na stres a nervy.

Ak sa rozhodnete cestovať autom, ideálne je „vyštartovať“ hneď zrána, keď je dieťa ešte ospalé a je možné, že ešte zaspinká. Avšak rodič by mal byť vyspaný určite a  tiež oddýchnutý, pretože niekoľko hodín v aute môže urobiť nielen dieťa podráždeným a pre rodiča je to tiež určitý nápor. Nezabudnite so sebou pribaliť hračky, ktoré by mali byť po ruke. Ak má dieťa obľúbenú hudbu, tiež môže byť spríjemnením cesty. Podľa veku dieťaťa môžete vymyslieť aj slovné hry, ktorými si taktiež môžete vyplniť čas. Pri cestovaní nezabúdajte na pitný režim a dostatok jedla. Veľkou výhodou cestovania autom je, že si môžete kedykoľvek spraviť prestávku, vyvetrať sa a troška sa ponaťahovať. Najdôležitejšie pri tomto spôsobe cestovania je mať vhodnú detskú autosedačku, v ktorej bude vaše dieťa bezpečne usadené.

Volíte radšej leteckú dopravu? Najväčšou výhodou je, že vás naozaj v krátkom čase prepraví napr. k vytúženému moru. Ak ide o diaľkový let, je vhodné, aby malo dieťa svoj priestor na spanie. Pri zmene časového pásma bývajú deti často unavenejšie ako samotní rodičia, treba však zostať aj tak  v pohode a zachovať pokoj, lebo stres z rodičov sa veľmi ľahko prenesie na aj deti.

dovolenka

K základným “dovolenkovým”potrebám netreba zabúdať pribaliť aj cestovnú lekárničku, ktorá nezaberie veľa miesta. Je vhodné mať vždy po ruke určite teplomer a prípravky za zníženie horúčky, kvapky alebo spreje do nosa, lieky proti hnačke a zvracaniu, náplaste a iné pravidelne užívané lieky.

Ak zvládnete v dobrej nálade cestovanie, ostáva vám už len užívať si voľný čas v peknom prostredí so svojimi deťmi.

Máte nejaké svoje osvedčené tipy pri cestovaní, pri ktorých vám rýchlo prejde čas? Sem s nimi! 🙂

zdroj: pixabay.com

Komentáre

komentáre