štvrtok , 9 decembra 2021
Home / Zaujímavosti / Kam na výlet / Cestovateľský trend s Life is better in bikinis

Cestovateľský trend s Life is better in bikinis

Dnešným trendom sa stalo cestovanie a najmä písanie o ňom. Mnoho ľudí si plní cestovateľské sny bez zaváhania. 

Keď sa plnia sny

Juli je mladá baba z Košíc, ktorá robí oboje. Cestuje a aj o tom píše, na vlastnom blogu pod názvom Life is better in bikinis. A popritom robí mnoho iného. Dnes vám ju trošku predstavíme, popýtame sa na pár tipov miest, kam by sme určite mali ísť, ale aj na to, či nie je cestovanie občas trošku rizikom 🙂

1.Tak len tak na úvod, čo bolo pre teba podnetom na začatie blogovania? Taký prvý impulz. Kedy si si povedala, že: Áno,s týmto sa musím podeliť. Pamätáš si na to? A kedy si vlastne s aktívnejším cestovaním začala a prečo?

Môj cestovateľský blog Life is better in bikinis má niečo cez rok a pol, takže to nebolo až tak dávno čo som s blogovaním začínala. Prvým a hlavným podnetom bolo chcenie podeliť sa o moje zážitky s rodinou a kamarátmi doma. Sama som sa totiž prichytila pri tom ako im do rôznych správ preposielam tie isté príbehy z ciest a fotky. O pár dní na to čo mi to napadlo sme už s priateľom vymýšľali vhodný názov a platformu, na ktorej to začnem písať verejne. Prvé príbehy a články na blogu boli preto písane retrospektívne, keďže som za sebou už mala pár úžasných mesiacov strávených v Ázií. Cestovať som začala ako 2-ročná, keď ma moji rodičia zobrali do Chorvátska. Aktívnejšie som tejto vášni prepadla ako 18-ročná len pár dní po maturite, keď som so zbaleným kufrom a troma kamarátkami z Košíc odišla na štyri mesiace za brigádou do Grécka. Práve toto leto považujem za prelomové, kedy sa vo mne zlomili všetky cestovateľské ľady a ja odvtedy už skoro 10 rokov využívam každú jednu príležitosť spoznávať svet! 🙂

2.Na tvojej stránke si možno prečítať,že máš 27 rokov a navštívila si zatiaľ 27 krajín. Je to náhoda, alebo symbolika?

Asi skôr náhoda. Snažím sa každý rok navštíviť minimálne jednu novú krajinu, no sú aj roky akým bol napríklad rok 2015, kedy som po prvý krát navštívila Thajsko, Malajziu, Kambodžu, Austráliu a nakoniec som sa presťahovala do Indonézie. Tento rok bol na cestovanie asi môj najakčnejší.

3.Podľa čoho si vyberáš krajiny,ktoré navštíviš? Cestuješ sama?

Veľký vplyv na moje cestovanie mala vždy škola a práca. Snažila som sa skĺbiť tieto faktory a hneď keď som vedela, že mám odskúškované už som pokukovala po letenkách. Počas obdobia, keď som žila a pracovala na full time v Prahe, ma napríklad veľmi brzdil obmedzený počet dovolenky ročne. No od momentu, čo som sa pred troma rokmi presťahovala do Ázie a začala pracovať na vlastnom projekte GadoGado, som sama sebe šéfkou. Tiež sa mi pred dvoma mesiacmi podarilo úspešne dokončiť vysokú školu, takže možností cestovať mám teraz oveľa viac. Okrem toho je to tu vrámci regiónu JV Ázie aj cenovo prístupnejšie, takže hneď keď vyskočí nejaká akciová letenka, mám oči na stopkách.

Čo sa týka pláži, tak to majú u mňa prvenstvo Florida, Bahamy a západná Austrália

Niektoré pobyty som absolvovovala sama ako napríklad tri týždne dobrovoľníctva v Kambodži alebo polročný študijný pobyt v Thajsku. No som veľmi spoločenský človek, a preto uprednostňujem cestovať s niekým, ideálne mne blízkym. Nájsť vhodného parťáka na cesty je náročné a tak som veľmi vďačná za môjho priateľa, ktorý mi robí na cestách spoločnosť.

4.Je krajina, ktorá ti utkvela v pamäti aj srdiečku ako tá naj?

Fííha, to je ťažká otázka! Myslím, že každá krajina, ktorú som kedy navštívila, mala niečo “naj”, na čo nikdy nezabudnem. Spomeniem ale určite Nový Zéland, kde sme absolvovali niekoľko týždňový roadtrip a myslím, že krajšiu prírodu som ešte nikde na svete nevidela. Čo sa týka pláži, tak to majú u mňa prvenstvo Florida, Bahamy a západná Austrália, odkiaľ som sa pred pár dňami vrátila. Ako veľká milovníčka jedla rada spomínam na sever Španielska v oblasti San Sebastián a povestné tapas, či Vietnam, kde som sa nevedela dojesť polievky Pho.

Z veľkomiest, na ktoré nezabudnem, sú moje “naj” určite Sydney, Miami, Auckland, NYC, Barcelona, Berlín a moja milovaná Praha. No a ideálne miesto na život som zatiaľ nenašla, ale momentálne nedám dopustiť na náš ostrov Bohov, kde kotvím už tretí rok a ktorým je jednoznačne Bali.

5.Máš už dnes do budúcna nejaké plány, projekty?

Nerada plánujem a moja nočná mora je typická otázka z pohovorov “Kde sa vidíš za 10 rokov?” Na titulke časopisov! 🙂 A teraz naozaj, ja som rada, ak pri našom nomádskom živote, ktorý s priateľom máme, vieme kde budeme za mesiac. Viem teda, že najbližšiu dobu ešte strávime na Bali, kde sa ja chcem už naplno bez školských povinností venovať tomu, čo ma momentálne najviac napĺňa. Tým je práve môj už spomínaný projekt GadoGado a tiež môj cestovateľský blog. Vrámci GadoGado budeme najbližšie mesiace rozširovať naše portfólio produktov (najmä kabeliek) a tiež by som znova chcela podniknuť predvianočnú charitu, ktorá by bola už naša tretia. Vrámci tejto charity tu na Bali podporujeme lokálnu komunitu mamičiek a detí, ktoré to v živote nemali najľahšie. S blogom by som sa chcela posunúť od písania článkov a fotenia aj k natáčaniu videí, takže ma čaká nová dimenzia vecí, ktoré by som sa chcela naučiť. No a samozrejme nesmiem zabudnúť na tie cestovateľské plány, ktorých je na mojom wish liste stále neskutočne veľa. Tak mi prosím držte palce!

6.Nemáš niekedy obavy, ak ideš do nejakej krajiny, že čo ťa tam čaká?

Nemám. Strach je pri cestovaní niečo, čo človeka vie veľmi obmedziť a hlavne obrať o veľké množstvo zážitkov. Preto nech sa deje, čo sa deje, snažím sa mať chladnú hlavu. Samozrejme, že boli momenty. kedy mi nebolo všetko jedno, no ak v niečo verím, tak sú to ľudia a fakt, že stále na svete existujú dobrí ľudia. To sú potom tie momenty. kedy ťa nezachráni žiaden mobil, internet, ujo google a ani mamka na druhom konci sveta. Spoliehaš sa sám na seba a to je to, čomu ja hovorím škola života. Cestovanie je totiž pre mňa to najvyššie dosiahnuté vzdelanie, aj keď si oficiálne môžem už pred meno písať vysokoškolský Mgr. titul.

7.Ktoré krajiny sú podľa teba také top, z tých, ktoré si navštívila a ktoré by si ešte určite navštíviť chcela?

Moje top krajiny a miesta som už tak nejak spomínala vyššie. Je naozaj ťažké vybrať, ktorá krajina je lepšia ako iná, no za veľké splnené sny považujem to, že už tretí rok žijem na Bali a tiež že som si nejaké obdobie odžila na Tenerife a na Floride. Rada sa tiež vraciam do Španielska a nedám dopustiť na ostov Cyprus, kde žije moja sestra. Z Ázie mám nádherné spomienky zo Srí Lanky, Thajska a za vysnívanú krajinu, kde by som si chcela skúsiť život je určite Austrália. Zoznam mojich vysnívaných ešte nenavštívených krajín je nekonečný ale za TOP sníčky považujem Aljašku, Kaliforniu, Hawaii, Japonsko a Filipíny.

Juli ďakujem za čas a želám jej veľa úspechov pri plnení ďalších snov a práci na projektoch :). O jej cestách sa viac dočítate na jej blogu www.lifeisbetterinbikinis.net 🙂

zdroj obrázkov: Juliana Antozyová (Life is better in bikinis)

Komentáre

komentáre