pondelok , 1 júna 2020
Home / Zábava / Blog / Blog: Všetci máme doma Adama

Blog: Všetci máme doma Adama

Život Adama jednotka aj dvojka od Peťa Opeta sa stali podľa mňa, a najmä v mojom rebríčku príručkami pre rodičov detí v pubertálnom veku. Lebo, možno si to nie každý uvedomujeme, aj my máme doma Adama.

A už teraz sa teším na trojku. Snáď ma upokoja ešte viac. Takých príručok nie je nikdy dosť. Nemusím všade čítať odborné reči psychológov, ako také pubertálne dieťa funguje, mne to stačí vidieť. Vďaka.

Myslím tým tvora, ktorý je vo veku, kedy doslova myslí, že všetko vie. Pre ktorého sme všetci trápni, nevediaci a príliš veľa riešime. Všetko zakazujeme, nič nedovolíme.

Nehovoriac o hormonálnych výjavoch. Možno tie Adam z knihy nemal, neviem, ale v tých pasážach som našla aj našu Adamku. A ďalších Adamov z okolia.

Naša Adamka je však iné terno. Drzé, to hej. A to fakt človek nevie, či má začať kričať, plakať, alebo si radšej “uliať za jeden” ( možno podaktorí dospeláci pochopia). Za 5 minút vystrieda 6 osobností a nálad, až nestíham.

To sú tie decká, ktoré podľa mňa potrebujú minimálne do 18 nejakú karanténu, aby sme my, dospelí, ako tak prežili. Lebo je to inak každý deň o pokúšaniach a nervoch. A keď nie každý, tak každý druhý, či každý tretí, ale slovíčko každý tam ostáva.

Tie decká, ktoré ľúbime, no zároveň by sme ich najradšej posadili na raketu a poslali niekam do vesmíru so spiatočnou letenkou o minimálne 2 – 5 rokov.

A urobia radšej ďalších 30 vecí, medzi ktoré patrí aj zbúranie školy. A úlohy? Tie vymyslel trápny dospelý, čiže sú vlastne trápne. Načo sú? Povinnosti? Hltač prachu z hláv.

Niekedy sa doslova stane, že rodič cestou z práce domov reve, lebo vie, a vlastne nevie, čo ho čaká. Ale aj tak ide. lebo vie, že to raz skončí a môže mu to potom vrátiť na dôchodok. Čo je vlastne nejaká nádej, nie?

A presne to aj ja plánujem.

Prosím, len berte tieto riadky s nadhľadom a humorom, ok? A aj tak viem, že sa v nich mnohí rodičia nájdu! 😀 🙂

Darmo, dobre to ten Charlie Harper raz povedal: Radšej lopatou po hlave, ako dieťa v puberte.

Mier s vami,

Uhundraná sestra pubertálneho detváka

zdroj: slová moje, titulka z Facebooku

Komentáre

komentáre