nedeľa , 2 októbra 2022
Home / Dieťa / VIDEO: Bábätko v brušku reaguje na zvuky skôr, ako sme si mysleli

VIDEO: Bábätko v brušku reaguje na zvuky skôr, ako sme si mysleli

Zrejme viete, že už s bábom v brušku môžeme, priam musíme komunikovať. Jednak, aby sme ho stimulovali a tiež nech vie, že na neho myslíme aj my tu vonku.

A cíti lásku, radosť a to, že ho túžobne očakávame…

Podľa najnovších vedeckých zistení je však plod v bruchu matky schopný vnímať zvuky, aj na ne reagovať skôr, ako sme doposiaľ predpokladali.

Takže, drahé budúce mamičky, možno na vás ešte ani nie je poriadne vidieť, že v sebe nosíte nový život, no to drobné stvorenie vo vás si už veselo pospevuje…

Vedci zistili, že… plod v maternici reaguje na zvuky omnoho skôr

Kým donedávna sa odborníci domnievali, že plod dokáže vnímať zvuky zhruba od 18. týždňa gravidity ženy, prípadne aj neskôr (niektorí tvrdili, že až po 26. týždni od počatia), najnovšie výskumy všetko menia!

Ako ukázali posledné štúdie, plod v tele matky dokáže vnímať zvuky zvonku aj skôr, už 16 týždňov od počatia. S týmto prevratným tvrdením prišli španielski výskumníci z inštitútu Marques v Barcelone.

A aby toho nebolo málo, nielenže nás naše bábo počuje, ale na zvuky a podnety vie dokonca patrične odpovedať – hýbe jazykom i pusou.

Vedci to netvrdia len tak, majú aj dôkazy.

Výskumníci vedení doktorkou Marisou Lopez-Teijon počas štúdie púšťali plodu hudbu priamo do maternice a ono, veď sa pozrite, čo robilo…

Obdobné vyšetrenia nám síce asi tak skoro neurobia pri preventívnej prehliadke u nášho gynekológa, avšak možno v dohľadnej budúcnosti… ktovie. V každom prípade, takýmto spôsobom dokážeme stimulovať  a rozvíjať komunikačné schopnosti bábätka už počas tehotenstva, takže ešte pred narodením sa učí nové veci, a to rozhodne nie je na škodu, čo myslíte?

Jajaj, to sa budú rodiť šikovné a múdre bábätká…

Dávame do pozornosti aj toto video, pesničku i klip asi poznáte, ale pod vplyvom nových vedeckých zistení zrazu naberá na vážnosti… Hlavne je to ale skvelá skladba.

zdroj/foto: Daily Mail Online, YouTube, Wikipedia

Komentáre

komentáre