štvrtok , 9 decembra 2021
Home / Dieťa / Anna Hvizdáková: Rozprávky, ktoré učia

Anna Hvizdáková: Rozprávky, ktoré učia

Interaktívna rozprávka. Čo vlastne ponúka rodičom? Dozviete sa nižšie v pokračovaní rozhovoru s pani Ankou Hvizdákovou, autorkou skvelej knižky Rozprávky, ktoré učia. 

1. Interaktívna rozprávka je niečo, čo nepozná každý rodič. Mohli by ste ju priblížiť, priblížiť jej tvorbu, ciele?
Rozprávkami som deťom chcela priblížiť efektívnu komunikáciu. Ako môže komunikácia pomôcť dieťaťu, ako sa správne komunikuje, prečo je dôležité vyjadrovať svoje pocity slovami, čo spôsobuje nesprávna komunikácia a ukázať to na  príkladoch, príbehoch, s ktorými sa dieťa najčastejšie stretáva. Zistila som, že aj rodičom rozprávky v mnohom otvorili oči a na základe toho zmenili svoju komunikáciu. Deti sa zapájajú do deja, hľadajú riešenia a dostávajú model efektívnej komunikácie nenásilným a hravým spôsobom.

15094240_650587891785986_9219976432692010799_n

Zistila som, že aj rodičom rozprávky v mnohom otvorili oči a na základe toho zmenili svoju komunikáciu.

2. Čo bolo takým prvým impulzom vo vás k začatiu tvorbe pre rodičov, začatiu poradenstva pre nich?
Asi som na to už odpovedala vyššie, ale boli to najme mamičky okolo mňa, ktoré si odo mňa pýtali rady, povzbudzovali ma, hovorili mi, že by chceli mať takú mamu ako som ja a  že som pre nich veľkou inšpiráciou. Ja som si to o sebe nemyslela, ale moje okolie áno. A uverila som im :). Z tohto som si zobrala jedno poučenie, že to, čo hovoríme svojim deťom, ako k nim pristupujeme, ako o nich rozmýšľame a ako im veríme, ovplyvní ich budúcnosť aj sebavedomie.

11781720_459532717558172_1056832263685320925_n
3. Vyšla vám kniha Rozprávky, ktoré učia. Čo v nej rodičia s deťmi môžu nájsť?
Môžu v nej nájsť 6 interaktívnych rozprávok, v ktorých si deti osvoja techniku riešenia problémov, prídu na to, čo je v kamarátstve skutočne dôležité a naučia sa lepšie využívať svoj voľný čas.  Zistia, že milé a povzbudivé slová im aj okoliu prenesú viac ako nadávky a tak isto sa dozvedia, prečo je dôležité jesť a spať. Pochopia podstatu problému, naučia sa riešiť problémy efektívnou komunikáciou a zapoja sa do deja, kde príbeh skutočne prežijú. Rodičia a deti spolu strávia kvalitný čas a tak isto rodičia prídu na to prečo niekedy deti robia, to čo robia a pochopia ich.

Ďakujeme a želáme veľa úspechov v roku 2017! 🙂

zdroj: FB/Thankmoms – Ako byť spokojná mama a mať šťastné deti, Pixabay

Komentáre

komentáre