štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Dieťa / Ako zariadiť detskú izbu čo najideálnejšie?

Ako zariadiť detskú izbu čo najideálnejšie?

Detská izbička obyčajne zaberá len pár metrov štvorcových, no mala by plniť hneď niekoľko funkcií naraz. Priestor na hry, oddych aj učenie – na to všetko musíte pri zariaďovaní detskej izby pamätať. Ako zariadiť detskú izbu čo najúčelnejšie?

Miestnosť by ste mali pomyselne rozdeliť na 3 zóny – zóna pre spánok, hry a učenie sa. Ak je dieťa dostatočne vnímavé, nebojte sa zapojiť ho do procesu zariaďovania. Konzultujte s ním svoje názory a berte do úvahy aj tie jeho. Spoločnými silami iste dospejete k výsledku, ktorý sa bude všetkým páčiť.

Spánok

Základom je dostatočne veľká posteľ s kvalitným matracom. Postele detských rozmerov zaberú menej miesta, praktickejšie ale je voliť posteľ štandardných rozmerov, ktorú nebudete musieť po niekoľkých rokoch meniť. Nezabudnite ani na závesy, ktoré v noci pomôžu vytvoriť dokonale pokojnú atmosféru na spánok.

Hry

Miesto na hranie tvoria obvykle úložné priestory v podobe poličiek či skriniek. Veľmi moderným riešením sú odkladacie boxy, kam stačí všetky hračky jednoducho nahrnúť a hotovo. Deti sa veľmi rady hrajú a váľajú po zemi, respektíve podlahe, ktorá však môže byť pomerne chladná. Preto je fajn, ak do detskej izby umiestnite koberec s veselým motívom, ku ktorému môžete doladiť aj moderné tapety na stenu.

Učenie sa

Tu by určite nemal chýbať písací stolík, ktorý je vhodné umiestniť v blízkosti okna tak, aby si dieťa pri učení či písaní neclonilo. Samozrejmosťou je umelý zdroj svetla (stolná lampa) a výzdoba. Nejde len o pekné záclony, dôležité sú aj inšpirujúce momenty ako napríklad glóbus, mapa sveta, mapa ľudského tela a podobne. Mimoriadne dôležitý je výber vhodnej stoličky. Tá musí podporovať správne držanie tela a mala by byť tiež polohovateľná, aby dokázala „rásť“ spolu so svojim majiteľom.

zdroj: interie.sk

Komentáre

komentáre