utorok , 5 júla 2022
Home / Dieťa / Aktivity / Ako vidia maliari svet?

Ako vidia maliari svet?

Otázka, na ktorú sa autorky knihy Ako maliari vidia svet, rozhodli podať odpovede. Ide o autorky Katarínu Kosánovú a Andreu Gregušovú a ilustrátorku Natašu Štefunkovú.

Deti v galérii boli zvykom

A práve knihu, kde sa snažia celý problém okolo maliarov objasniť, krstili 10.októbra v Slovenskej národnej galérii za prítomností veru že výnimočných osobností. Dobrodružstvá kamarátov Galé a Ria prišli do života uviesť výnimočné bytosti. Jednou z nich bol spisovateľ Ľubomír Feldek a druhou bol akademický maliar Miroslav Cipár. Obaja už síce v požehnanom veku (pán Feldek len deň predtým oslávil krásnych 81 rokov), ale o to rezkejšie a veselšie prispeli k atmosfére v galérii.

Knihu pokrstili, samozrejme, svojským spôsobom, farbami. Po prianí knihe, aby sa jej v živote darilo, pán Cipár poznamenal, že kedysi bolo bežné nájsť malé deti v galériach tvoriť, vyjadrovať, cítiť, byť. Tak snáď táto kniha znovu pripomenie svetu, aké to bolo a možno sa detičky do galérii znovu vrátia. Kniha má ako smerodajný činiteľ na to všetky predpoklady.

 

zdroj obrázkov: osobný archív

Komentáre

komentáre