sobota , 4 apríla 2020
Home / Pôrod / Ako sa pripraviť na pôrod

Ako sa pripraviť na pôrod

Každá nastávajúca mamička sa skôr či neskôr začne tejto chvíle obávať. A nejde len o prvorodičky, ale o všetky mamičky, keďže každý pôrod je iný. Aj doba pôrodu, aj jeho prežívanie je individuálne u každej z nás. Tu je len pár tipov, ako sa aspoň trošku pred pôrodom psychicky upokojiť.

  • Majte pre bábätko doma všetko prichystané. Nič nenaženie viac nepokoja ako to, že viete, že vám doma pre váš uzlíček ešte niečo chýba.
  • Pokiaľ sa na to ešte cítite, buďte aktívna! Prechádzky, návšteva blízkych, malý výlet, kino či večera s milovaným, to všetko pomôže, a hlavne si to užijete a nebudete myslieť na strach či obavy.
  • Prežívajte svoje emócie, nehanbite sa za ne. Bojíte sa a to je normálne. Snažte sa z toho vyrozprávať čo najviac.
  • Nedajte sa vystrašiť a znervózniť historkami a spomienkami z pôrodov iných žien. Pretože každý pôrod je iný.
  • Skúste si napísať pôrodný plán a prejdite si ho so svojim pôrodníkom. V pláne sa snažte definovať podmienky, za akých by ste rodiť chceli. Musí to byť však v danej pôrodnici uskutočniteľné.
  • Zavolajte si k sebe počas pôrodu blízku osobu – otca dieťatka, svoju mamu, či dulu, aspoň na dobu, kedy to nemocnica povolí, priamo pri pôrode byť nemusí, ale počas čakania a predýchavania kontrakcií sa vám opora zíde.
  • Myslite pozitívne ! Viac ako myslením na obavy či strach si zamestnajte hlavu myšlienkami na to, že už čoskoro budete držať svoje dieťatko v náručí.

Takže, dôležité je upokojiť sa  a myslieť pozitívne. Bábätko je čo chvíľa tu ! 🙂

foto: pixabay.com

Som mamou úžasného chlapčeka, ktorý ma mnohému naučil. Veľa informácií som získala práve vďaka nemu, keď som prehľadávala internet.
Baví ma písanie a získavanie nových poznatkov. Takisto rada stretávam nových ľudí a vo voľnom čase dokonca aj háčkujem. Snažím sa byť ako mama širokospektrálna. 🙂

Komentáre

komentáre