nedeľa , 17 januára 2021
Home / Dieťa / 7 a viac detí: Len pre nevzdelané matky?

7 a viac detí: Len pre nevzdelané matky?

Verejní predstavitelia akýchkoľvek útvarov majú tú “smolu”, že ich slová neostávajú súkromnou výpoveďou a dostanú sa, skôr či neskôr, na svetlo sveta.

Možno mať 5 detí bez vzdelania?

Svoje o tom určite vie aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Možno to ani tak zle nemyslel, možno myslel, a možno len jednoducho nemyslel, keď dostal zo seba nasledujúce slová:

“Ukážte mi jednu ženu, ktorá je vzdelaná a rozhodne sa, že bude mať 7 , 8 alebo 9 detí.”

Keby v tom momente vedel, čo rozpúta, asi by si možno aj zvážil, či vôbec túto vetu začne. Nieto ešte dokončí. Matky viacerých detí, a nielen ony, ale aj ich manželia a staršie deti, sa totižto nad týmto výrokom nielen pozastavili, ale rozpútali na sociálnych sieťach akciu #postcardsformacron , ktorou francúzskemu prezidentovi posielajú odkaz, že ich rozhodnutie pre viacero detí, neovplyvnilo ich vzdelanie a že áno, existuje taká matka, ktorá je nielen vzdelaná, ale doma vychováva aj väčší počet detí, než je možno “obvyklé”. A nielen jedna.

Jedna matka (na titulnej fotke) odkázala francúzskemu prezidentovi nasledujúce riadky:

“Som matkou 10 kreatívnych, vzdelaných, produktívnych nádherných detí. Rozhodla som sa vychovať ich v mladom veku, kedy som mala dostatok energie a počas vysokoškolských prednášok. Moje najmladšie má 12 rokov a je už dosť samostatné, tak som sa rozhodla urobiť si aj titul PhD. (Sociálna psychológia so zameraním na riešenie konfliktov). Byť vydatá za človeka, čo dosahuje tak veľa, je certifikovaný génius a vychovávať 8 inteligentných synov a 2 úžasné, brilantné dcéry, ťa naučia reálnemu riešeniu problémov. Ten titul je len čerešničkou na torte.”

Niekoľko ďalších fotoreakcií aj s odkazmi nájdete na rôznych sociálnych sieťach pod daným hashtagom. Toto je len pár z nich:

“Mám dokonca vyššie vzdelanie, ako môj manžel. A svoju rodinu milujem najviac na svete. A keď sa ma niekto spýta, či už s deťmi končím, jednoducho odpoviem: Kto vie? :)”
“Vážený pán Macron, volám sa Amy a mám 8 detí. Mám vysokoškolské vzdelanie, manžela 22 rokov, učím, pomáham slobodným matkám, aby sa postavili na nohy a šéfujem každý rok ženskej konferencii, ktorá zastrešuje viac než 500 žien. Niektoré “vzdelané” matky sa rozhodnú pre viac detí a netreba žiadnu dávať do škatule, ktorú pre ne vopred niekto vytvoril.”
“Môžem mať titul z Harvardu, ale moje vzdelanie bolo zdokonalené práve vďaka kráse a pravdivosti môjho poslania čoby matky.”
“Mám vzdelanie zo St. Mary’s college a University of Notre Dame. A prekrásnych 6 detí.”
“Mám síce “len” bakalársky titul, ale asi viem sama usúdiť, aké treba poštovné na pohľadnicu do Francúzska, aspoň dúfam. :)”
Tu snáď ani popis netreba, vidno všetko, čo treba. 🙂
“Moja žena má PhD. titul a vyučovala na univerzite. Toto je jej najlepšia práca.”

A čo vy milé mamičky, máme tu medzi vami také, ktoré majú doma viac detí, než je obvyklý priemer? Čo by ste odkázali vy do sveta? 🙂

fotky: Facebook

Komentáre

komentáre