štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Zaujímavosti / Tipy a triky / 4 tipy na originálne darčeky z vašich fotiek

4 tipy na originálne darčeky z vašich fotiek

Vianoce sú predo dvermi a s nimi i veľká dilema. Čo dať najbližším pod stromček? Čím ich potešiť, dojať, zabaviť a prekvapiť? 

Skrátka, aký darček bude ten najlepší?

Postačí dobrý nápad a… fotka

Nie je to klišé, je to tak. Tie najlepšie darčeky sú také, čo dávame zo srdca. Často sú to pritom úplné drobnosti, ale na tom vôbec nezáleží. Podstatný je nápad a snaha.

Namiesto toho, aby sme siahali po neosobných drahých daroch, skúsme tentokrát zapojiť fantáziu a do prípravy darčekov investujme svoj čas.

Veľmi vďačnými sú aj darčeky zo spoločných fotografií. A pokojne z tých, čo sa vám len povaľujú kdesi v krabici na dne zásuvky. Neraz práve dávno zabudnuté okamihy a zážitky najviac zahrejú pri srdci.

Možností, ako s fotografiami naložiť, je mnoho. Môžete si dať zhotoviť puzzle s vlastnou fotkou, obľúbené foto knihy alebo si vlastnoručne vyrobte originálnu foto stenu podľa vašich predstáv.

4 tipy na skvelé foto darčeky

Krásny rámček ako skvelý doplnok

Nielen váza a pekná sviečka sú skvelými doplnkami do každej obývačky. Fádne parapety, poličky i stolíky okrášli aj fotka v peknom rámčeku. Na výber je ich nespočetné množstvo – pozlátené, strieborné, rôznofarebné, v rozličných veľkostiach, závesné i rámčeky na státie.

Dôležité je predovšetkým zohľadniť vkus toho, komu chceme originálny foto dar venovať, ako aj zariadenie izby, ktorú by mal rámček okrášľovať. Potom už len postačí zvoliť trefnú fotografiu a skvelý, cenovo nenáročný dar je na svete.

Foto stena plná spomienok

Či už siahnete po rámčekoch na viac fotiek dostupných v obchodoch, alebo sa vyhráte s tým, čo nájdete na povale, dôležité je vytvoriť obraz, doslova stenu plnú spomienok. Takú foto stenu, okolo ktorej ani raz neprejdete bez toho, aby ste sa neusmiali.

Puzzle z fotky

Ste hravá rodina, ktorá spolu rada trávi čas? V tom prípade sú pre vás skvelým tipom na vianočný darček fotopuzzle.

Áno, ide to dohromady a nie je to nič zložité. Je to skvelý spôsob, ako spojiť príjemné s ešte príjemnejším. Jednak sa všetci zabavíte pri ich skladaní a už zložený zarámovaný obrázok vám skrášli stenu vo vašom byte či dome.

Rodinný kalendár

Okrem puzzle z fotky je ďalším výborným darom pre babky i otecka rodinný kalendár plný fotiek detičiek alebo celej vašej rodiny. Stolový, plánovací, závesný, je len na vás, pre aký typ kalendára sa rozhodnete. Fotky, ktoré ho budú krášliť, však vyberajte zodpovedne, budete sa na ne predsa pozerať celý budúci rok.

zdroj/foto: EmpikFoto.sk/Pexels/YouTube

Komentáre

komentáre