piatok , 27 januára 2023
Home / Mikročlánky / 2.november: Sviečka za nenarodené deti aj tento rok

2.november: Sviečka za nenarodené deti aj tento rok

Napriek opatreniam, ktoré zhatili mnohé acie, mnohé si našli spôsob, ako sa uskutočniť aj tento rok.

Online priestor sa ukázal zas a znovu ako nápomocný prvok.

Spomienka, nie smútok

Sviečka za nenarodené deti je projektom občianskeho združenia Fórum života, ktorý sa každý rok uskutočňuje v rámci sviatkov, kedy si všetci pripomíname svojich najbližších, ktorí nie sú už medzi nami. Zapálením sviečky a následne jej položením na okno, k pamätníku nenarodených detí či ľubovoľne na cintorín si pripomíname deti, ktoré nemali to šťastie prísť na svet.

2.novembra si na Slovensku pripomíname deti, ktoré sa nenarodili. Mnohé mamičky/ženy si po potrate či prečasnom pôrode aspoň malým gestom pripomínajú dieťatko, ktorým nedokázali dopomôcť na svet, alebo ktoré prišli na svet mŕtve. Malou sviečkou a svetielkom, ktoré vyžaruje, spomínajú na svoje detičky, ktoré síce nemali možnosť narodiť sa, ale dávajú im najavo, že aj tak im patrí miesto na tomto svete a nie sú zabudnuté.

Kampaň Sviečka za nenarodené deti sa uskutočňuje už od roku 2003. každý rok máme možnosť zakúpiť alebo plastovú, alebo virtuálnu sviečku.

Tento rok práve vďaka pandemickej situácii ostáva len tá druhá možnosť. Stále je možnosť zapáliť virtuálnu sviečku na stránke združenia a tým “rozsvietiť” Slovensko aspoň v tom virtuálnom svete.

zdroj: https://www.facebook.com/forumzivota

https://sviecka.forumzivota.sk/

Komentáre

komentáre