piatok , 26 apríl 2019
Home / Dieťa / 13 mierne bláznivých vecí, ktoré robí asi každá mama

13 mierne bláznivých vecí, ktoré robí asi každá mama

Viete, ako to chodí. Keď nie ste mama, máte rôzne predsavzatia, ktoré plánujete plniť, keď dieťa príde.

Keď však dieťa naozaj príde, všetky sa odrazu zmenia, alebo úplne zaniknú.

Netreba sa hanbiť, očividne to robí každá

Sú veci, ktoré sa časom v živote ženy, čo by matky, stanú súčasťou bežného dňa, no pre jej okolie môžu znamenať čosi divné, šialené, nenormálne… prosto iné.

Možno to platí aj u vás, možno nie, ale existuje pomyselný rebríček vecí, ktoré vraj zvyknú niektoré mamy robiť, za ktoré by podľa ich okolia už dávno mali byť niekde na oddelení intenzívnej starostlivosti… 🙂

Našli ste sa v niečom aj vy?

1.Pomyselné čuchanie

Toto je asi vážne o zvyku. Matka dokáže zacítiť akýkoľvek zápach, čo i len idúci z plienky, uprostred konverzácie, bez zastavenia. Jednoducho návyk!

2.Nadprirodzené veci s jedlom sú pre teba normálne

Keď sa omáčka a cestoviny dotknú navzájom na detskom tanieri, vesmír vybuchol. Niet o tom pochýb.

3.Automaticky čistíš vnútro nosa

Je jasné, že sa to samo od seba odtiaľ nevyberie. Aj tak budeš súdená ostatnými rodičmi na základe stavu nosa tvojho dieťaťa. Nič nenarobíš.

4.Počas noci kontroluješ, či tvoje dieťa dýcha

Zakrádaš sa do detskej izby, či začuješ zvuk dychu, či uvidíš dvíhanie hrudníka. Pri každom takomto zvuku a pohybe sa upokojíš. Je jasné, že to plánuješ robiť, až kým neodíde na univerzitu.

5.Po celý čas vonku nosíš so sebou malý vlastný potravinový obchod

Sušienky? Sú tam. Ovocie? Jasné! Pečivo pre prípad akútneho hladu? To vieš!

6.Roztáčaš to na detskej hudbe

Tí, čo nemáte deti, plánujete svojim ratolestiam púšťať cool hudbu. Niečo na štýl Pearl Jam a klasiky. Keď prídu deti, stav sa otočí a vy sa pristihnete pri tom, ako vám nohy dupkajú pri “Wheels on the bus”. Hej, to je hudba!

7.Úzkostlivo zaznamenávaš plyny

Každý prd je u teba zaznamenaný na moment a silu presne. Mohla by si ísť robiť účtovníčku. Veľa prdí? Problém. Málo prdí? Ďalší problém! … plus detský výplach v budúcnosti …

8.Nikdy nevychádzaš z domu bez vlhkých utierok

Zistíš, že vlhké utierky a ich využitie majú väčší rozsah, než hlas Mariah Carey. Dajú sa použiť od obrúska cez gumičku do vlasov po odličovací obrúsok. Bez nich z domu ani na krok!

9.Potajme pašuješ pre seba jedlo

Je to tak. Keď už jedlo len pre seba, či už ide o 5-eurové sušienky z gurmánskeho obchodu, alebo čokoľvek iné, tak jedine v komore.

10.Začínaš sa rozprávať sama so sebou

Pri pokladni už zo zvyku, aj keď ťa nikto nepočúva, nemáš pri sebe deti, či kohokoľvek, s kým by si šla viesť konverzáciu, pre seba mrmleš “Okay, teraz zaplatím…”…

11.Nepoužívaš vreckovky

Teda nie tak, ako obyčajne. Nie na také kvantá. Aj tvoja ruka to pociťuje.

12.Vydávať zvieracie zvuky už považuješ za normálne

Pieseň “Old McDonald farmu mal” dokáže zázraky. Najmä, keď je vyžiadané spievať ju v preplnenej reštaurácii. To vieš, že aj ruky sú povolené!

13.Telesné tekutiny ťa už nestrašia

Pamätáš si, keď si prala celú perinu, keď na nej skončili detské zvratky? Presne… aké to bolo, ešte raz, prosím?

zdroj/fotoWomensHealthMag, Pixabay

To máte tak. Rada píšem, rada premýšľam, rada sa informujem, rada sa zhováram o všetkom možnom… A ešte radšej toto všetko posúvam ďalej. :). A čo je najdôležitejšie pre mňa, napriek tomu, že nie som ešte mamina, chcem ubezpečiť všetky mamičk, ktoré k nám prídu na “návštevu” webu, že sú skvelé a pre svoje deti to najlepšie a že napriek zodpovednosti, ktorá z materstva plynie, netreba zabúdať na humor a nadhľad. Predsa sa jedna matka nescvokne 🙂

Komentáre

komentáre