štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Mikročlánky / 10 vecí, ktoré ma prestali trápiť po tom, čo som sa stala mamou

10 vecí, ktoré ma prestali trápiť po tom, čo som sa stala mamou

Každá žena určite uzná, že život pred a po tom, ako sa stala mamou, sú dve odlišné veličiny.

A mnohé si stihli všimnúť, že to, čo riešili predtým, vlastne už nie je hodno riešenia.

Úplne iné hodnoty, štýl života, starosti

Predtým, než sa žena stane mamou, je jej život viacmenej zameraný len na ňu, jej potreby a budovanie rôznych vzťahov, úspechov. Po tom, čo sa stane mamou….by jedna možno aj uznala, že je úspech vôbec vyjsť z domu. Ok. To by sme mali. Tak je tu také jemné, možno nie pre všetky platné zhrnutie toho, čo ženu prestane viac trápiť, alebo o čo sa prestane možno starať, keď sa stane mamou. Ja neviem, sedí niečo aj na vás? 🙂

1.Že nemám na sociálnych sieťach tisicky priateľov

Je to trošku aj tak. Niet na to času. Úprimne, tí praví ostali a ostatné už asi nie je podstatné…

2.Nepohodlné podprsenky

V skratke: predtým sa dali akceptovať akékoľvek, odkedy je na svete dieťa, ktoré dokáže nepohodlnosť sprostredkovať samo, je lepšie, keď predsa len tá podprsenka sedí na mieru…

3.Posledné 2 – 3 kilá

Predtým bolo dôležité, aby aj to posledné kilo šlo dolu. Teraz, ako vzor pre dcéru, je podstatnejší dobrý pocit, než nejaké to kilo na váhe.

4.Prestala som akceptovať produkty a značky, ktoré mi nesadli

Niet na to priestor. Po nájdení vhodnej značky a produktu (či ide o šampón, kaderníka, či čokoľvek do domácnosti), ktoré mi sadli po každej stránke, už ich nemením.

5.Mať na všetko odpoveď

Predtým mi nerobil problém tváriť sa, že rozumiem, aj keď nerozumiem, alebo neklásť otázky a nebyť zvedavá, hlavné bolo, nevyzerať hlúpo. Teraz, keď chcem naučiť svoje deti, aby predsa len boli zvedavé, kládli otázky,učili sa tým, robím to aj ja. Keď nechápem, pýtam sa. Zisťujem, informujem sa, nechám si vysvetliť.

6.Perióda

Predtým mi vyvolávala stres, teraz som sa naučila jednoducho ju brať ako súčasť bežného života a užívam si po pôrode vôbec to, že príde.

7.Či môj dom vyzerá perfektne

Už neriešim farby, doplnky, štýl nábytku. Vzhľadom na to, že mám doma malé deti, ktoré hádžu hračky kade – tade, sú mi takéto veci ukradnuté. Aj keď by som mala rada všetko podľa svojho vkusu, radšej som, že mám dom plný života.

8.Už sa viac neporovnávam s inými

Napriek trendu dnešných sociálnych sietí, kde každá ukazuje svoje dokonalé životy a deti, uvedomujem si, že každá z je rovnaká, ako ja.  Predsa len je to oblátka…Každá robíme to najlepšie, čo vieme, aby veci fungovali.

9.Dávam do sveta samu seba

Už viac neriešim zbytočnosti. Keď chcem, zatancujem si. Keď chcem, idem si v lete zaplávať a neriešim krivky. Na to je život príliš krátky a chcem si s deťmi užiť.

10.Čo spoločnosť tvrdí, že by som mala

Toto neriešim vôbec. Ako matka viem ja najlepšie, čo moja rodina potrebuje a nepotrebujem k tomu názory a poznámky druhých. Nie je to o tom, čo by som mala podľa druhých, ale o tom, čo by som mala podľa seba.

zdroj/fotoMotherly, Pixabay

Komentáre

komentáre