utorok , 29 novembra 2022
Home / Zaujímavosti / Krása a móda / 1.Vicemiss Folklór 2017 Terézia Rekšáková: Mám veľmi rada, keď majú ľudia cieľ, plán, odhodlanie a snahu.

1.Vicemiss Folklór 2017 Terézia Rekšáková: Mám veľmi rada, keď majú ľudia cieľ, plán, odhodlanie a snahu.

15.septembra sa uskutočnila súťaž krásy,  Miss Folklór 2017, a my sme mali možnosť pozhovárať sa s 1. Vicemiss, Terezkou Rekšákovou.

Súťaž s hodnotou a tanečnica z Lúčnice

Táto súťaž nie je len okráse, ale aj o talente a každá disciplína mala ukázať súlad medzi oboma.

Terezka má 20 rokov, pochádza z Banskej Bystrice a v súťaži sa umiestnila na nádhernom 2.mieste. Mala som možnosť porozprávať sa nielen o tom, čo absolvovala pred súťažou, ale aj o tom, čo plánuje do budúcna, o jej pocitoch tesne po vyhlásení výsledkov, ale aj o tom, ako blízko má k folklóru a ako sa jej nakrúcalo s chalanmi z Iconita.

Prečítajte si tiež: Rozhovor o Slovenských devách s Iconito

1.V prvom rade gratulujem k nedávnemu úspechu na Miss folklór a získaniu 2.miesta :). Ako zatiaľ vnímate ten čas, ktorý ubehol od súťaže, po dnes? Zmenilo sa vôbec u Vás niečo? Aké boli prvé pocity po skončení súťaže, respektíve po vyhlásení výsledkov?

Ďakujem pekne. Môj život sa po súťaži nejako zásadne nezmenil. Začala škola, a teda kolotoč povinností, popritom tréningy v Lúčnici, takže o program mám postarané. Rozdiel je v tom, že mám možnosť sa zúčastňovať akcií, ktoré som pred tým len sledovala v televízii, a stretla som ľudí, ktorých už dlho obdivujem.

Po vyhlásení výsledkov, nás dievčatá, ktoré sme sa umiestnili, hneď obklopili novinári a fotografi, absolvovali sme oficiálne rozhovory pre médiá a dostali všetky ocenenia. Pamätám si, že ja som počas toho myslela na to, kedy už objímem svoju rodinu a spolu si užijeme víťazné oslavy.

2. Ako ste sa k súťaži dostala, čo bolo podnetom na prihlásenie a mala ste aj nejaké obavy?

Mojou veľkou záľubou je móda, vnímam ju ako umenie, ktoré dokáže vyvolať emóciu, vystihnúť ideu autora, rovnako ako maľba, skladba, atď. Vždy som tajne chcela skúsiť nejakú súťaž Miss. Tým, že v Miss Folklór dievčatá ukazujú svoj tanečný alebo hudobný prejav, ma súťaž oslovila a rozhodla som sa ísť na kasting.

Život v súbore naučí väčšej zodpovednosti, mladý človek je nútený samostatne sa o seba vedieť postarať, no nebyť sebecký a myslieť kolektívne, pomôcť, podporiť.

Moje očakávania boli prežiť príjemný čas, odniesť si cenné rady, skúsenosti a získať priateľstvá a pekné spomienky. To sa aj naplnilo. Obavy som mala z toho, aby som finálový večer zvládla tak, aby som bola sama spokojná, aby som do všetkých výstupov vložila maximum, pretože krátko pred súťažou sa objavili zdravotné problémy a musela som podstúpiť operáciu.

3. Bola nejaká disciplína, ktorej ste sa špeciálne bála? Ako dlho trvalo sústredenie, čo všetko sa pred súťažou dialo?

Počas finále som sa tešila na všetky disciplíny, najmä na prehliadku krásnych šiat, lebo to je niečo, čo predsa len nerobím každý deň. Súčasne s tým prichádzalo aj napätie, no v tom dobrom slova zmysle – dodalo mi adrenalín.
Pred súťažou sme s dievčatami a úžasným tímom absolvovali dve týždňové sústredenia na Donovaloch, v hoteli Galileo, kde prebiehalo aj samotné finále. Počas nich sme fotili oficiálne portréty, točili sa rozhovory s médiami, tiež bola oficiálna tlačová konferencia, kde bola verejne predstavená finálová jedenástka, mali sme kurzy starostlivosti o pleť a líčenia s dievčatami z Mary Kay, a v neposlednom rade sme dostali užitočné rady ohľadom chôdze a prejavu, od riaditeľky súťaže a bývalej missky Barbory.

4. Ako jedna z finalistiek ste sa zúčastnila a teda ocitla aj pred kamerou v klipe od Iconito. Ako spomínate na natáčanie videoklipu k Slovenským devám?

Natáčanie videoklipu k Slovenským devám bol veľký zážitok. Chlapci z kapely Iconito sú veľmi profesionálni a nič nenechali na náhodu. Na kopcoch Nízkych Tatier sme strávili niekoľko hodín, zábery boli premyslené, kompozícia tiež. Mám veľmi rada, keď majú ľudia cieľ, plán, odhodlanie a snahu. Všetky tieto vlastnosti chalani majú, preto bola pre mňa česť účinkovať v ich klipe, teším sa z toho, a navyše, keď skladbu počujem, zahrejú ma spomienky a ostane mi v hlave hrať celý deň.

5. Mala ste vždy k folklóru blízko? Ovplyvnil aj vás nejako?

Môžem povedať, že k folklóru som mala blízko odmalička, no iba v tom, že som vyrastala v prostredí folklóristov. Môj brat tancoval, mamina je veľká milovníčka týchto tradícií, ale ja som ľudovky nikdy tancovať nechcela a vzdorovala som. Vyskúšala som krasokorčuľovanie, balet, hip – hop, spoločenské tance, dokonca veľmi úspešne aj závodné plávanie. Zlomilo sa to vo mne až keď som nastúpila na gymnázium. Ľudovému tancu sa teda venujem len od pätnástich rokov, a našiel si v mojom živote pevné miesto, ostala som pri ňom. Život v súbore naučí väčšej zodpovednosti, mladý človek je nútený samostatne sa o seba vedieť postarať, no nebyť sebecký a myslieť kolektívne, pomôcť, podporiť.

6. Aké máte najbližšie plány do budúcna?

Povedala by som, že je to taký zabehnutý program. Univerzita, súbor, práca, no a navyše, vďaka zisku titulu v Miss Folklór, mám úžasnú príležitosť študovať v Prahe, a preto ju v najbližšej dobe využijem. Popri tom všetkom, do čoho vkladám energiu, je mi samozrejme najvzácnejší čas, kedy som s mojou blízkou rodinou a môžeme si spolu oddýchnuť a vychutnať príjemné chvíle.

Terezke želám ešte veľa úspechov a príjemných zážitkov a verím, že o nej ešte počuť budeme…

zdroj: O.A. Terézie Rekšákovej

Komentáre

komentáre