streda , 23 máj 2018
Home / Pôrod / Príprava na pôrod / Strasti tretieho trimestra

Strasti tretieho trimestra

Typickým obrazom ženy v treťom trimestri tehotenstva je zvláštna kačacia chôdza, postávanie a naťahovanie sa s rukou v krížoch a neustále hladkanie si trošku umasteného bruška. Je to vzácne a zároveň trochu fyzicky aj psychicky náročné obdobie, kedy sa rýchlo kráti čas do príchodu nového člena rodiny…

Kto je tá veľryba v mojej koži?

Počas tretieho trimestra už aj tým ženám, ktorým sa priberanie vyhýbalo, vykukne okrúhle tehotenské bruško. Pre ostatnú časť budúcich mamičiek je to obdobie, kedy ich proporcie dosahujú maximá. Nie vždy stlačený žalúdok umožňuje prejedanie sa, ale tie kilá sa aj tak nejako priliepajú. Veľakrát už ide len o nalievanie sa vodou.

Bruško akoby sa stalo prekážkou každodenného fungovania. Bežné činnosti sa zdajú byť náročnejšie ako kedykoľvek predtým. Už len také obúvanie  alebo vstávanie z postele je hodné ocenenia  dobrého kúzelníckeho čísla.

Musím na WC a rýchlo!

Pre tretí trimester je typické tlačenie bábätka na mechúr. Fakt, že musíte častejšie na WC nie je až taký nepríjemný, ak trávite  väčšinu času doma. Horšie to je, ak potrebujete  fungovať mimo svojho domova. Tu neplatí, že všetky cesty vedú do Ríma, ale na WC. Všetky výjazdy si je dobré naplánovať dopredu, vrátane „cik-páuz“ a zásobiť sa antibakteriálnymi vreckovkami. Veľakrát totiž pôjdete na WC aj na takých miestach, kde by ste inokedy ani nevkročili.

Šialená nákupná horúčka

Práve v posledných mesiacoch tehotenstva na budúce mamičky všetko okolo malého človiečika akosi viac dolieha. Všetko sa zrazu zdá byť potrebné  a bábätko by sa predsa bez toho nezaobišlo. Treba si uvedomiť, že dieťatko rastie veľmi rýchlo a naozaj nepotrebuje  bodíčka v jednej veľkosti vo všetkých farbách dúhy. Rodina a blízki priatelia sa tiež nenechajú zahanbiť a zrazu máte toľko detských vecičiek, že si môžete otvoriť e-shop s detským oblečením.

treti trimester

Jednou nohou v pôrodnici

To, že máte vyrátaný termín ešte neznamená, že v ňom aj porodíte. Dieťatko môžete prenášať, ale môže sa vypýtať na svet aj v predstihu. Minimálne mesiac pred termínom pôrodu by mala byť žena pobalená do nemocnice. Vyhne sa tak zbytočným stresom. Na internete je možné nájsť množstvo zaručených zoznamov, čo všetko si zbaliť do pôrodnice. Najrozumnejšie je však zájsť si do nemocnice osobne a popýtať sa, čo všetko by ste mohli potrebovať. Aj v tomto prípade je menej viac. Oceníte to hlavne po návrate, kedy sa nebudete musieť vybaľovať ako po dvojtýždennej dovolenke. A ak by vám predsa len niečo chýbalo, ochotný partner vám to určite donesie.

zdroj: Pixabay

Materstvo vnímam ako prekrásnu sučasť života ženy a zároveň dobrodružnú, nikdy nekončiacu výzvu. Moje príspevky však nebudú len o matersve, ale aj o iných dámskych radostiach ako móde, varení, zdravom životnom štýle, cestovaní i pracovaní na sebe samých. Veď to, že sme obetavé matky neznamená, že už nie sme upravené ženy, milujúce partnerky a dobré priateľky.

Komentáre

komentáre