štvrtok , 21 jún 2018
Home / Nezaradené / Projekt „Adoptuj si kravičku“: Kedy? Napríklad na Vianoce…

Projekt „Adoptuj si kravičku“: Kedy? Napríklad na Vianoce…

„Adoptuj si kravičku“ je projekt, ktorý vznikol za účelom zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, pochádzajúcich zo slovenských fariem a od slovenských spracovateľských podnikov. Ďalším benefitom, ktorý tento projekt ponúka v zmysle poslania, je zvýšené povedomie detí o spôsobe života a potrebách kravičiek, žijúcich na skutočných farmách.

Do projektu, ktorý je verejnosti sprostredkovaný formou webovej aplikácie, sa zapojilo celkovo 8901 kravičiek zo 73 fariem z celého Slovenska. Hry sa môže zúčastniť jednotlivec s trvalým pobytom v SR alebo kolektív materskej alebo základnej (iných) školy, ktorej sídlo je v SR.

Ako si kravičku adoptovať

Pravidlá adopcie sú jednoduché a nájdete ich na stránke www.adoptujkravicku.sk, kde si kravičku zarezervujete. Spraviť tak môžte kedykoľvek, dokonca aj na Vianoce, gesto  symbolickej podpory slovenských prvovýrobcov a spracovávateľov mlieka, ktorí za celým projektom stoja.

V prípade, že sa hry zúčastní osoba mladšia ako 18 rokov, registráciu za ňu realizuje dospelá osoba (rodič), za kolektív tak činí výchovný poradca alebo učiteľ.

Po registrácii a výbere konkrétnej kravičky sa hra začína. Čas beží a na nazbieranie stanoveného počtu kódov je vyhradených presne 10 dní. V prípade, že do projektu vstupuje jednotlivec, je potrebné nazbierať kódy z 10 slovenských mliečnych výrobkov. Na obale každého výrobku sú zobrazené dva kódy, ktoré je potrebné zadať do systému. Jeden, ktorý začína písmenami SK, a EAN kód, ktorý je pre každý výrobok jedinečný. Slovenské mliečne výrobky môžu pochádzať od toho istého výrobcu (kód SK…), ale každý produkt sa musí vyznačovať unikátnym EAN kódom.

V prípade, že si kravičku zarezervuje kolektív, na jej adopciu je potrebné nazbierať 40 kódov. Zoznam fariem s počtom ešte stále adopcie chtivých kravičiek, ako aj zoznam všetkých druhov slovenských mliečnych výrobkov, nájdete na stránke www.adoptujkravicku.sk. Na tej istej stránke je aj zoznam fariem a spracovateľov mlieka, ktorí sa do projektu zapojili, mapa s geografickou polohou farmy, po odkliknutí ktorej sa zobrazia fotky kravičiek, čakajúcich na adopciu.

Po nazbieraní a zadaní kódov sa registrovaný uchádzač stáva fiktívnym majiteľom reálnej kravičky, žijúcej na jednej zo slovenských fariem. Ak počas registrácie uviedol záujemca svoje meno, a vybral meno aj pre kravičku, po nazbieraní potrebného počtu kódov obdrží jej rodný list. Na rodnom liste kravičky bude potom uvedené jej meno, ako aj krstné meno adoptívnej osoby, registračné číslo, dátum narodenia, a názov farmy, na ktorej kravička žije.

Čo nasleduje po adopcii

Hra po adopcii ani zďaleka nekončí. Kódy, ktoré bolo nevyhnutné na adopciu nazbierať, sa menia na dukáty, ktoré sa použijú v ďalšej hre: kravičku je potrebné nakŕmiť, napojiť, učesať a dokonca sa s ňou aj pohrať. Ďalším cieľom hry je dosiahnuť, aby boli kravičky šťastné, a to je možné len prostredníctvom nových kódov, ktoré sa opäť menia na dukáty.

Najvýraznejším reálnym bonusom tejto webovej aplikácie je možnosť svoju kravičku navštíviť priamo na farme, a to počas dňa jej otvorených dverí.

zdroj/foto: www.adoptujkravicku.sk/Pixabay

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Rodičia mi dali život a naučili ma ho milovať. Mojim deťom som dala život ja a oni ma naučili milovať samu seba… A tak mám rada rodinu, deti a ľudí okolo seba, ktorí sú mojim najväčším koníčkom.

Komentáre

komentáre