utorok , 19 jún 2018
Home / Dieťa / Plánujete dať dieťa do škôlky? Za potvrdenie u pediatra si zaplatíte

Plánujete dať dieťa do škôlky? Za potvrdenie u pediatra si zaplatíte

Blížia sa termíny zápisov detí do materských škôl. O termínoch sme vás informovali už TU a najdôležitejšie otázky sme zodpovedali TU.

Samotné prihlásenie dieťaťa vás však nemusí vyjsť lacno, predovšetkým keď chcete žiadosti o prijatie poslať do viacerých škôlok.  

Koľko stojí potvrdenie od detského lekára do škôlky?

Zákon umožňuje lekárom, aby za výkony, ktoré nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia mali stanovené ceny. Tieto ceny nájdete zverejnené v cenníku poplatkov zavesenom pred ambulanciou v čakárni. Nájdete tu i cenu za vystavenie potvrdenia do škôlky.

Sumy za potvrdenia sa líšia

Na základe nášho malého prieskumu môžeme skonštatovať, že potvrdenie do škôlky stoja obvykle od 2-5 EUR. V mnohých ambulanciách sa pritom platí za potvrdenie na každej jednej prihláške. Sú však i pediatri, ktorí vám potvrdenie vydajú bezplatne.

Počkáte si alebo…?

Obvykle vám pediater vystaví potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa na počkanie. Samozrejme, ak neprinesiete desať žiadostí. 🙂

zdroj obrázkov: Flickr

zdroj: www.health.gov.sk

Ahojte, som maminka dvoch chlapčekov a právnička na materskej. Písanie je pre mňa relax a dúfam, že čítanie našich článkov bude relaxom i pre vás. Vitajte na našej stránke 🙂

Komentáre

komentáre