utorok , 19 jún 2018
Home / Dieťa / Mamičky, čo robíte s nepotrebným detským oblečením/obuvou?

Mamičky, čo robíte s nepotrebným detským oblečením/obuvou?

Deti rastú ako z vody. Niekedy stačí pár týždňov a už im je oblečenie alebo obuv malá. Ak už dieťa nemá súrodenca, ktorý by to všetko zdedil, je potrebné s nepotrebným oblečením a obuvou niečo urobiť. Inak sa nám plnia skrine, botníky a už to nie je kam dávať. Takže čo robiť s nepotrebným detským oblečením? Nech sa páči zopár tipov!

  1. Predávajte na internetovom bazári

Na internete funguje množstvo bazárov, cez ktoré môžete všetko popredávať. Buď ako balík oblečenia alebo kusovo. Nevýhodou je, že obvykle je potrebné to všetko nafotiť, komunikovať s kupujúcimi, ktorí majú veľa otázok a behať na poštu hore-dole.

  1. Predávajte na detských burzách

Nedávno sme uverejnili článok o detských burzách. Je to výhodné, rýchle. Nevýhodou je drobný poplatok, ktorý niekedy musí predávajúci zaplatiť. Ale nechodíte na poštu s každým kúskom oblečenia a veľa vecí sa predá naraz. Nemusíte sa však predať všetko.

  1. Darujte nepotrebné oblečenie v rámci rodiny a priateľov

Voľakedy, keď nebolo toľko oblečenia, bolo pomerne bežné, že sa oblečenie dedilo i v rámci širokej rodiny. Určite vždy každého poteší, ak mu prinesiete dva mechy oblečenia, ktoré ešte dobre vyzerá, ušetríte mu zopár peniažkov a vy budete mať dobrý pocit.

  1. Darujte oblečenie do krízových centier, detských domovov, prípadne mamičkám v núdzi

Určite odporúčame vopred kontaktovať tieto inštitúcie, či oblečenie a obuv potrebujú. Stáva sa totiž, že odmietnu, nakoľko majú veľa darcov. Ak uverejníte inzerát, že oblečenie darujete, pozor na množstvo špekulantov, ktorí sa budú hrať, že nemajú ani na chlieb a neskôr zistíte, že vaše darované veci predávajú za slušné sumy na internete. Preto si dobre premyslite a preverte, komu oblečenie/obuv darujete, ak tieto osoby priamo nepoznáte osobne.

  1. Na záhradu alebo k starým rodičom

Ak oblečenie alebo obuv nie sú vyslovene deťom malé a sú iba obnosené, najlepší spôsob, ako ich nechať doslúžiť je na záhrade alebo u starých rodičov na vidieku. Nie je nič lepšie ako môcť dieťa nechať sa vyblázniť na záhrade bez obavy, v akom stave sa vráti /myslíme oblečenie).

Mamičky a čo robíte vy s oblečením/obuvou,  z ktorého už vaše deti vyrástli? Prípade, ktoré je obnosenejšie? Vyhadzujete, predávate alebo darujete?

zdroj: flickr.com

Ahojte, som maminka dvoch chlapčekov a právnička na materskej. Písanie je pre mňa relax a dúfam, že čítanie našich článkov bude relaxom i pre vás. Vitajte na našej stránke 🙂

Komentáre

komentáre