utorok , 17 júl 2018
Home / Zaujímavosti / Krása a móda / Letný test prírodných dezodorantov

Letný test prírodných dezodorantov

Potí sa každá z nás. Ako mamičky sa dennodenne „zapotíme“ niekoľkokrát. Za posledné roky sa spravili veľké pokroky v oblasti prevencie nežiadúcich sprievodných javov potenia.  Ak chcete, môžete potenie eliminovať úplne. Či je to zdravé, je na zvážení každej z nás. Pre tie, ktoré sú fanúšičkami prírodnej kozmetiky prinášame test prírodných dezodorantov.

Na trhu je množstvo produktov pomáhajúcich v boji za voňavé pazuchy. Na regáloch v drogériách je množstvo antiperspirantov a dezodorantov. Ako si správne vybrať?

Otestovali sme za vás dezodoranty na prírodnej báze

Ak vám nie je jedno, čo si striekate pod pazuchy, produkty po ktorých siahnete by mali byť bez hliníka, silikónov, či parabénov.  Takéto produkty skôr nájdete v lekárňach a špecializovaných obchodoch so zdravou výživou a prírodnou kozmetikou.

Mylo: Čistá pazuška s vôňou pomarančového kvetu

Prírodný dezodorant so sladkou vôňou pomarančového kvetu pre tie, ktoré majú pazuchy citlivé na sódu bikarbónu. Základom tohto dezodorantu baleného v skle za studena je lisovaný kokosový olej, ktorý má antibakteriálne schopnosti. Škrob z maranty pritom eliminuje mastný pocit po nanesení dezodorantu.  Esenciálne oleje vďaka vysokému obsahu farnesolu neutralizujú zápach potu. Dezodorant sa nestrieka a ani nemá guličku. Nanáša sa prstami do čistej  pazuchy.

Názor autorky: Dezodorant príjemnej vône. Účinok primeraný. Trošku mi chýbala možnosť aplikácie na „nečisto“ počas náročnejších dní.

Crystal Spring: Salt of the Earth Natural deospray

Kryštálový dezodorant v spreji neobsahuje žiadne chemické látky a parfumy. V mieste aplikácie zanechá len tenkú vrstvu soli z kamenca. Ten zabraňuje množeniu baktérii spôsobujúcich zápach. Dezodorant je naviac obohatený výťažkami z aloe vera  a rastliny zemolez japonský.

Názor autorky: Tento dezodorant bez vône by so odporučila hlavne dojčiacim ženám. Pre tie, ktoré naopak hľadajú voňavú variantu je výbornou voľbou dezodorant tejto značky PURE AURA s vôňou vanilky a levandule. Vynikajúci!

La Roche-Posay: Physiologique fyziologický deospray

Dezodorant z lekárne v spreji. Dezodorant obsahuje ultra absorpčný perlit proti vlhkosti a glukonát zinku pre neutralizáciu pachu potu. Samozrejme bez alumíniových solí!

Názor autorky: Troška komerčnejší dezodorant jemnej vône pre uponáhľané letné dni.

Dr. Nona: Dezodorant Lord

 Silný pánsky guľôčkový dezodorant s jemnými antibakteriálnymi účinkami. Dezodorant naviac  obsahuje bioorganominerálny komplex  a éterické oleje (jojobový a šípkový olej).

Názor autorky: Odporúčam zaobstarať manželovi!

Sante: Homme II Deo spray BIO kofeín a acai

Ďalší z rady pánskych dezodorantov. Obsahuje výťažok z BIO acai, BIO kofeín a prírodné esenciálne oleje, ktoré navoňajú pokožku bez podráždenia.

Názor autorky: Veľmi účinný dezodorant v spreji vhodný pre ženy, ktoré nemajú radi sladké vône. Sladší ženský variant z tejto značky  Goji Power.

Krásne leto!

zdroj foto: Pixabay, archív autorky

Materstvo vnímam ako prekrásnu sučasť života ženy a zároveň dobrodružnú, nikdy nekončiacu výzvu. Moje príspevky však nebudú len o matersve, ale aj o iných dámskych radostiach ako móde, varení, zdravom životnom štýle, cestovaní i pracovaní na sebe samých. Veď to, že sme obetavé matky neznamená, že už nie sme upravené ženy, milujúce partnerky a dobré priateľky.

Komentáre

komentáre