utorok , 17 júl 2018
Home / Zdravie / Cvičenie / Gardenfitness sa šíri Slovenskom

Gardenfitness sa šíri Slovenskom

Čas dovoleniek sa blíži. Väčšina z nás mieri ku vode 🙂 , čo znamená, že väčšina z nás pôjde do plaviek 😉 . Väčšina z nás sa ku vode teší 🙂 , ale navliecť sa do sexi plaviek?, toho sa väčšina z nás predsa len trochu obáva.

Na otázky, ako sa čo najrýchlejšie zbaviť prebytočných kíl, kde získať životodarnú silu a akým spôsobom nazbierať pozitívnu energiu, prináša odpovede gardenfitness, pre ktorý je Slovensko ako stvorené.

Čo je to gardenfitness, ako a kde ho nájdete?

Gardenfitness je pohybová aktivita realizovaná v záhrade či na rodinnom pozemku, ktorá sa uskutočňuje v súčinnosti s inými pracovnými aktivitami.

Gardenfitness sa dá praktizovať vo vlastnej, rodičovskej, svokrinej či susedovej záhrade a prístup na väčšinu z týchto prirodzených cvičebných plôch je zadarmo. Jediným poplatkom za vykonanú prácu a odvedenú námahu je špina za nechtami a schátrané oblečenie.

Hlavné aktivity, ktoré sa v rámci gardenfitnessu odporúčajú

 • kosenie – pohyb aplikovaný formou ťahu za ťažkým pohyblivým (elektrická alebo benzínová kosačka) či tlakom za stojacim (mechanická kosačka) predmetom. Pri tejto činnosti dochádza k vypracovaniu svalov paží a svalov v lýtkovej oblasti nôh.
 • ručné kosenie – vyšší stupeň pohybovej aktivity náročný na súzvuk telesných činností v spolupráci s mozgovou aktivitou. Odporúča sa len pre pokročilých adeptov a tých, čo sú znalí prvej pomoci.
 • fúrikovanie – posilňovanie rúk a brušných svalov (v prípade fúrikovania do kopca).
 • sadenie – tvarovanie ritných svalov a posilňovanie nervovej sústavy v prípade, že semená neschádzajú a treba ich dosádzať.
 • rýľovanie, okopávanie – posilňovanie rúk, ritných svalov, svalov lýtka a stehna, náročné na kondíciu, trénovanie vytrvalosti.

Bonus, ktorý gardenfitness so sebou prináša

 • práca so zemou odbúrava negatívnu energiu a uvoľňuje stres;
 • nútená práca na záhrade pomáha nahromadiť explozívnu energiu, ktorá sa samovoľne, prevažne prudko vylúči do prostredia. Organizmu sa uľaví (okoliu tiež).
 • detoxikácia organizmu formou potenia;
 • tzv. chytanie bronzu. Nevýhoda tejto výhody spočíva v nepravidelnom opálení (viď pásiky po ramienkach od podprsenky, tielka, trička, kontrastné opálenie rúk a dolných častí nôh v porovnaní so zvyškom tela…).
 • práca v rodinnom kruhu (odporúča sa dobrovoľná, inak sa dostávame k explózii popísanej v bode dva);
 • socializačná funkcia (klebetenie so susedkami či odpočúvanie rozhovorov prichádzajúcich z okolia – ideálne sú záhradné osady…);
 • káva na záhrade, nohy v lavóre či domáce mochito tri krát za deň.

V prípade, že vás gardenfitness nezaujal, pokojne si dovolenku užite bez stresu a zbytočných komplexov…….

V prípade, že vás gardenfitness chytil za srdce, poskytne vám nielen skvelú postavu………..

………, ale aj vlastnú úrodu

……… a radosť z krásneho okolia.

zdroj foto: súkromný archív, Pixabay

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Rodičia mi dali život a naučili ma ho milovať. Mojim deťom som dala život ja a oni ma naučili milovať samu seba… A tak mám rada rodinu, deti a ľudí okolo seba, ktorí sú mojim najväčším koníčkom.

Komentáre

komentáre