utorok , 19 jún 2018
Home / Dieťa / Aký darček kúpiť bábätku? Prinášame zopár skvelých a praktických tipov

Aký darček kúpiť bábätku? Prinášame zopár skvelých a praktických tipov

Narodilo sa vo vašej rodine bábätko, prípadne idete na návštevu a chcete novorodencovi a jeho rodičom – hostiteľom priniesť darček?

Nech sa páči, zopár tipov na darček, ktorými potešíte rodičov i bábätko. A na záver zopár darčekov, ktoré  bohužiaľ nemusia „sadnúť.“

Rada na úvod – pýtajte sa, aký darček by potešil alebo sa zišiel

Nech už vyberiete bábätku akýkoľvek darček, určite sa vopred pýtajte rodičov. Overíte si tak, či neprinesiete to, čo už dávno majú a nedarujete niečo dvojmo. Zároveň sa môžete opýtať na veľkosť oblečenia pre bábätko, veľkosť plienok, prípadne iných vecí, ktoré chcete priniesť. Je možné, že bábätko sa narodilo menšie alebo väčšie ako je priemer, prípadne môže mať alergiu na určitý druh plienok, ktoré prinesiete. A to predsa nechcete.

Tipy na darček pre bábätko

  1. Plienky a vlhčené utierky. Absolútne najpraktickejší darček. Bábätko ich spotrebuje neskutočné množstvo a rodičia niekedy nestíhajú ani behať do obchodu. Zistite si od nich veľkosť a značku plienok i utierok a zabaľte ich „darčekovo.“ Dobrý spôsob je formou plienkovej torty, ktorá zároveň pekne vyzerá. Na internete nájdete množstvo ponúk na výrobu plienkovej tort v rôznych cenových variáciách. Alebo si vyrobte vlastnú a doplňte ju i nejakou hračkou alebo kúskom oblečenia.
  2. Kolotoč nad postieľku. Ak si ho už rodičia nezohnali, určite sa potešia. Zabezpečí im totiž troška voľna, keď bude bábätko pozerať na hračky nad sebou a počúvať jemnú melódiu. Na trhu sú dva typy – jeden na mechanické natáčanie a druhý na baterky. Prvý tip hrá a točí sa chvíľu, potom musíte prísť a opätovne ho natočiť, čo môže bábätko vyrušiť ak sa mu medzičasom začnú zatvárať oči. Ale cena je určite nižšia. Druhý typ je drahší, ale zapnete ho a hrá veľmi dlho.
  3. Deka na hranie s hrazdičkou. Opätovne poteší bábätko ako i rodičov, ktorým sa tak bábätko chvíľu zabaví. Na takúto deku môžete pokojne položiť i dvojmesačné bábätko. Ak už rodičia jednu takúto deku majú, možno sa potešia i druhej. Veľa rodičov ma deku v každej miestnosti, v ktorej sa s bábätkom zdržujú. Nemusia ju presúvať hore-dolu.
  4. Vysielačky alias pestúnky. Možno výstrelok módy, možno úplne praktická vec. Naše mamy sa bez nich obišli ale úprimne, prečo chodiť po špičkách, keď netreba. Hlavne keď si v čase spánku bábätka chcete zacvičiť s hudbou, umyť štrngajúce riady alebo pustiť film. Rodičia budú mať svoj kľud a bábätko taktiež.
  5. Set na stolovanie. Áno, je to iba novorodenec, ale i ten raz bude predsa jesť niečo iné ako mlieko. Toto je darček do budúcna, ale využiteľný od 6-7 mesiacov. Kúpte pekný set na jedenie pre dieťa (miska, plastový príbor, netečúci pohárik s dvoma rukoväťmi). Skvelým doplnkom, ktorý rodičia využijú ako prvý, je set plastových lyžičiek pre prvé príkrmy bábätka.
  6. Deka pre bábätko. Možno úplne obyčajná vec, ale niekedy jedna nestačí. I keby už rodičia jednu mali určite využijú i ďalšiu. S pekným motívom a hebkým povrchom je ideálnym a hlavne i praktickým darčekom. Do postieľky, pod bábätko do kočíka, na miesto kam chcú rodičia bábätko položiť, na zababúšenie. Vždy padne deka vhod.

A ktoré darčeky nemusia tak úplne sadnúť?

Cumlíky. Na trhu je veľmi veľké množstvo cumlíkov (latexové, silikónové, anatomické, utišujúce). Je možné, že bábätko je navyknuté na určitý tip a iný proste vypľuje. Alebo bábätko cumlíky odmieta úplne.

Fľašky. Rovnako ako pri cumlíkoch. Je veľké množstvo na trhu s rôznymi tipmi cumlíkov. Nemusíte sa trafiť. Bábätko je možno kojené a fľaška je úplne zbytočná. Prípadne rodičia používajú výsostne antikolikovú fľašku, pretože bábätko má koliky a z iného tipu by sa nahltalo pri pití vzduchu.

Oblečenie. Ak už sa naozaj rozhodnete kúpiť bábätku ako darček oblečenie, odporúčame radšej väčšiu veľkosť ako takú akurát. Rodičia si pred narodením bábätko sami zaobstarajú výbavičku vrátane oblečenia. Preto je pravdepodobné, že tradičné novorodenecké veľkosti 56 a 62 už majú a majú toho dosť. Opýtajte sa ich a skúste kúpiť niečo na blížiace sa ročné obdobie vo väčšej veľkosť.

Milé mamičky, dostali ste i vy k narodeniu dieťatka darček, ktorý vás potešil, prípadne nepotešil? Máte i vy tipy pre tých, ktorí sa chystajú bábätku niečo priniesť?

zdroj: Pixabay

Ahojte, som maminka dvoch chlapčekov a právnička na materskej. Písanie je pre mňa relax a dúfam, že čítanie našich článkov bude relaxom i pre vás. Vitajte na našej stránke 🙂

Komentáre

komentáre